Otázky a odpovědi

Na konci této stránky můžete položit svou vlastní otázku. Stačí jen vyplnit formulář! Odpověď na Váš dotaz naleznete na stránce v nejbližších dnech.


POZOR!
Nedáváme žádnou formu lékařského doporučení. Pro otázky lékařské povahy se obraťte na svého lékaře! Pokud máte specielní zdravotní problémy, poraďte se s lékařem.


Kolik hrotů má Aku-Mat?

Aku-Mat má 6200 hrotů, a každá podložka je vyrobena z 210 hrotových květin. Každá květina se skládá z 42 pinů. Hroty jsou kalibrovány, což znamená, že výrobní proces poskytuje přesné výsledky, každý ostrý hrot je přesně stejný. Věříme, že kvalita má zásadní význam pro dosažení optimálního účinku!

Kdo může využít Aku-Mat?

Všechni dospělí! Největší vliv má na ty, kteří špatně spí, mají nízkou energii, svalové napětí, ztuhlost, napětí, bolesti hlavy, občasné bolesti zad a šíje. Nebo pro ty, kteří prostě chtějí lepší a hlubší spánek, a chtějí získat více energie. Poraďte s lékařem, pokud máte dokumentované lékařské diagnózy nebo obavy.

Víte, jestli používání Aku-Mat přinesly výsledky?

Ano. Dostáváme denně pozitivní ohlasy a e-maily o účinku podložky.

Co se děje ve vašem těle?

Víme, že krevní oběh zvyšuje dodání kyslíku do svalů a orgánů. Snižuje krevní tlak a signály do mozku uvolnují v těle "hormony štěstí. Endorfiny a oxytociny v těle se zvyšují a dávají tělu relaxační účinek vhodný pro ty co trpí nespavostí. Získáte více energie, snížete krevní tlak a zvýšujete uvolněnost Mnohé svědčí že po mírné bolesti se dá lépe v noci spát.

Mám široká záda, je pro mně Aku-Mat vhodný?

Ano. Aku-mat je k dispozici v dostatečné velikosti. Nepoužívejte méně kvalitní a menší podložky.Při používání starších modelú nedosáhnete efektivity, která je potřebná k uspokojivému výsledku. Starší modely mají také méně hrotú nepravidelně rozmístěných a často jsou upevněny na nekvalitních podložkách. 

Je podložka hygienická?

Ano. Rozpust´te menší množství mycího prostředku v teplé vodě a ručně myjte. Několikrát důkladně opláchněte a nechte odkapat do sucha při pokojové teplotě, nebo nechte vysušit na vzduchu. Nepoužívejte pračky nebo sušičky, Aku-Mat by mohla být poškozena.

Jaké účinky na pokožku má Aku-Mat?

Objeví se malé otisky od hrotů poté, co jste podložku použili. Ty ale postupně zmizí, ve vzácných případech po několika hodinách. Zarudnutí, ke kterému dochází v důsledku zvýšeného krevního oběhu je pozitivní účinek. Aku-Mat má kalibrované hroty které jsou stejně učinné po celé ploše podložky.

Mohu použít Aku-Mat i na jiné části těla než záda?

Samozřejmě můžete, ale protože neexistuje žádná dokumentace o účinnosti podložky na dalších částech těla, doporučujeme použítí pouze pro vasi relaxi. Záda jsou na vašem těle největší  oblasti a peptidové hormony, které se uvolňují mají efekt pro celé tělo. Krk, šíje a ramena, je příjemné prokrvit a zbavit se tím negativních účinkú stresu. Doporučujeme dát pod hlavu polštář.

Mám akné a jizvy na zádech, mohu používat Aku-Mat?

Ano. Nebude to žádný rozdíl, ikdyž máte akné nebo jizvy na těle Pokud však máte rány otevřené nebo nezahojené, nedoporučujeme Aku-Mat používát.

Mohu použít Aku-Mat, i když mám nadváhu?

Ano, váha není problém. Nemělo by to ovšem být příliš bolestivé Aku-Mat používat, mělo by to být příjemné a jen zpočátku mírně bolet. Signály bolesti do mozku, uvolnují v  těle "hormony štěstí. Na Aku-Mat si můžete upravit tlak hrotů, tím že přes ně položíte tenkou látku.

Je nebezpečné ležet na podložce více než 40 minut?

Ne. Jediné riziko je, že budete mít větší stopy na zádech, které po chvíli zmizí. Nedoporučukem ležet na Aku-Mat více než dvě hodiny denně, ale pokud se to občas stane, nemá to žádné negativní následky. Existuje mnoho lidí, kteří na podložce usnou.

AkuMat logo

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Lepší spánek (Milan, 26.11.2009 17:55:17) Odpovědět

  Dávám si podložku před spánkem do postele, mam lepší spánek

 2. Cesty (Jirka, 26.11.2009 17:59:53) Odpovědět

  Jezdím často na službní cesty, podložku si vždy beru sebou, pomáhá po náročném dnu.

 3. Aku-mat (Jindra, 1.1.2010 10:22:37) Odpovědět

  zakoupil jsem si před Vánoci v Bílé Labuti vaší Akumat a musim říci že jako záchranář který trpěl bolestmi zad řadu let, jsem během pár dnů pocítil důrazné uvolnění. Fakt to funguje.
  Děkuji a určitě doporučím všem kolegům.

 4. Relaxace (Lucie, 2.1.2010 7:37:06) Odpovědět

  Aku-mat-doporučuji všem!
  Pomáhá zrelaxovat po náročném dni,
  pomáhá při bolestech zad a hlavy.